“CRC Library” aprīko Latvijas bibliotēkas ar automatizācijas risinājumiem

Laikmetā, kad tehnoloģijas aizvien vairāk ievieš korekcijas teju visās dzīves sfērās, tas šķiet tikai pašsaprotami, ka arī bibliotēkas, kā izglītības un kultūras centri, transformējas kopā ar visiem. “CRC Technologies” apakšvirziens “CRC Library” piedāvā mūsdienīgus automatizācijas un digitalizācijas risinājumus no ražotāja “Bibliotheca”. Šādus produktus un risinājumus var uzstādīt ne tikai bibliotēkās, bet arī augstskolās, arhīvos un citās līdzīgās struktūrās.

Viens no populārākajiem produktiem ir pašapkalpošanās “kiosks”, kas ļauj bibliotēku apmeklētājiem ātri un ērti reģistrēt grāmatas līdzņemšanai vai arī nodošanai. “Kioski” ir ērti izmantošanai jebkuram- neatkarīgi no vecuma! Šādu automatizācijas risinājumu uzstādīšana, ļauj bibliotekāriem būtiski atvieglot rutīnas darbus, kas, savukārt, nozīmē, ka bibliotēku darbinieki ikdienā var vairāk laika veltīt stratēģiski svarīgu darbu izpildei.

Vēl viens rīks, ko piedāvā uzstādīt “CRC Library” bibliotēkās un arhīvos jeb vietās, kur ir lieli grāmatu vai sējumu apjomi, ir digitālie skenēšanas rīki. Tie ļauj ērti veikt auditus un uzskaites, kā arī sniedz iespēju ātri atrast konkrētas grāmatas starp neskaitāmiem plauktiem un garajām rindām.

Vai esiet aizdomājušies par to, ka var saņemt un sūtīt ne tikai paciņas, bet arī grāmatas no bibliotēkas? Pēc līdzīga principa, kā strādā mūsdienu pakomatu sistēma, darbojas arī “24/7” bibliomāts, kas ļauj lasītājiem attālināti veikt grāmatu rezervāciju un saņemt to bibliomātā, neatkarīgi no bibliotēkas darba laika. Tieši tāpat arī nodot grāmatas-sev ērtā laikā! Pirmais digitālais bibliomāts šobrīd atrodas Ogres Centrālajā bibliotēkā (video).

“CRC Library” misija ir padarīt Latvijas bibliotēkas par moderniem mūžizglītības un kultūras centriem, lai tās katru dienu piesaista aizvien lielāku lasītāju skaitu! Ieviešot Latvijas bibliotēkās jaunākās tehnoloģijas, mērķis ir arī piesaistīt dažāda vecuma un pieredzes daudzveidīgu auditoriju, veicinot zinātkāres un izziņas kultūru, kā arī atvieglot bibliotekāru ikdienas darbus.